ČRS Středočeský územní svaz

30.11.2014 21:47
 
 
ČRS Středočeský územní svaz přidal(a) nové fotky (3).

Rybáři ze Smečna „vyučovali“ přírodopis

Rybáři z MO Smečno pozvali žáky 7. a 8. třídy místní základní školy na své sádky ve Studeněvsi. Chtěli je tak v rámci výuky přírodopisu seznámit s rybářstvím. 
„Z vlastní zkušenosti víme, že dětem chybí názorné ukázky jak ryb, tak rybářského vybavení a práce s tím spojené. Nadšení žáků z této akce bylo tak veliké, že téměř okamžitě projevili zájem o jarní výlovy, a to včetně učitelského sboru. Díky této akci jsme získali nové členy do řad mládeže,“ uvedl s potěšením hospodář MO Zdeněk Stuchl. 
Děti poslouchaly, spolupracovaly, měly spoustu otázek. „Proto jsme zástupcům školy navrhli další exkurzi s tématem ´Prezentace vodních rostlin a obojživelníků během vegetace´,“ prozradil hospodář. 
Rybáři ze Smečna chtějí v těchto exkurzích pro školy pokračovat i v dalších letech. „Zájem projevily i školy ze Slaného, hodláme oslovit i školy v blízkém okolí,“ dodal Stuchl. 
Děti dostaly plakát s rybami vydaný SÚS, který ovšem největší radost udělal učiteli přírodopisu, který ho využije jako pomůcku při vyučování. 
„Ukázali jsme dětem, že příroda je přeci jen zajímavější, než dnešní doba počítačů,“ pravil spokojeně hospodář. 
Za územní svaz děkujeme za příkladnou péči o mládež a propagaci rybářství i svazu. 

Fotka uživatele ČRS Středočeský územní svaz
Fotka uživatele ČRS Středočeský územní svaz
Fotka uživatele ČRS Středočeský územní svaz